مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، منتخب هشتمین جشنواره بین‌الملل دانشگاه تهران
رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، در مصاحبه‌ای با روابط عمومی دانشگاه تهران، با اشاره به انتخاب مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در هشتمین جشنواره بین‌الملل، به‌عنوان مرکز برتر در حوزه بین‌الملل گفت:
«کیفیت آموزش زبان فارسی، افزایش دانشجویان در طی سال‌های اخیر، راه‌اندازی آموزش مجازی، و تلاش‌های انجام گرفته برای تأسیس واحدهایی در خارج از کشور از اهم فعالیت های این مرکز بوده است».
دکتر درزی افزود: «در همین راستا در سال گذشته آیین‌نامه‌ای تهیه و به تصویب هیأت رئیسه محترم دانشگاه تهران رسید و به‌دنبال آن مذاکراتی برای تأسیس واحد برون‌مرزی و اعطای نمایندگی به برخی از کشورها در آسیا و اروپا در حال جریان و تفاهم نامه‌هایی در این خصوص به امضا رسیده است».
استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی، تصریح کرد: «از نظر ما این فعالیت‌ها در کنار برگزاری مراسم مختلف برای زبان‌آموزان در سال گذشته، منجر به انتخاب این مرکز به‌عنوان منتخب جشنواره بین‌الملل برای دومین سال پیاپی شده است».
وی خاطر نشان کرد: «زمانی که مرحوم دکتر سیدجعفر شهیدی این مرکز را راه‌اندازی کردند، این مرکز به‌عنوان تنها مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان کار خود را آغاز کرد. این مرکز دارای ۲۹ سال سابقه آموزشی در مؤسسه‌ای است که بیش از شصت سال قدمت دارد و طبیعتاً نسبت به یک مرکز تازه تأسیس تجربه بیشتر و کیفیت آموزشی برتری دارد».

دکتر درزی افزود: « با توجه به اینکه این مرکز زیر نظر دانشگاه تهران فعالیت می‌کند و  جایگاه دانشگاه تهران در رده‌بندی‌های جهانی نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور و سابقۀ این مرکز در امر آموزش زبان فارسی امتیازی است که سایر مراکز از آن بهره‌مند نیستند. از این‌رو، کسانی که در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا زبان فارسی را فرا می‌گیرند، اگر دانشجو باشند واحد معادل آن را از دانشگاه‌های محل تحصیل خود در خارج از کشور دریافت می‌کنند».