جشن پايان دوره فارسي‌آموزان مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا و مركز بين‌المللي آموزش زبان فارسي دانشگاه تهران برگزار شد.
جشن پايان دوره پيشرفته 3 و دوره دوم 1398 فارسي‌آموزان، شنبه 15 تير 1398 در تالار دكتر افشار اين موسسه برگزار شد. در ابتداي اين مراسم، پس از قرآئت قران توسط محمد موسوي از كشور عراق، دكتر علي درزي، رئيس مؤسسۀ لغت نامۀ دهخدا، ضمن تبريك پايان دوره به فارسي آموزان درباره تنوع فرهنگي و اقليمي ايران و نقش زبان فارسي سخناني ايراد كرد.
در ادامه، سيد زيدي از كشور آمريكا برنامه ني‌نامه مولانا را اجرا كرد و سپس ماكسيم ژوان از كشور فرانسه، محمد موسوي از كشور عراق، نيكلاس اسميت از كشور انگلستان، ساواكو ايشي از كشور ژاپن و‌ يوسف ضيا از كشور تركيه، چهار قطعه موسيقي ايراني و كلاسيك اجرا كردند. در اين اجرا مهدي تجلي، به عنوان مدرس موسيقي در مؤسسۀدهخدا،‌ گروه را همراهي مي‌كرد. سخنران بعدي آقاي دارگان تودورويچ سفير كشور صربستان در ايران بودند كه به عنوان يكي از فارسي‌آموزان دهخدا،‌ در خصوص زبان فارسي مطالبي را عنوان كرد و آقاي جان اكينز از كشور انگلستان، شعري از حافظ را در ادامه خواند. ادورادو فورلي از كشور ايتاليا، فاطمه شيخ از كشور پاكستان، مصطفي شيخ از كشور پاكستان، ماكسيم ژوان از كشور فرانسه و نا يان از كشور چين، يك نمايشنامه فارسي را اجرا كردند و سپس مظلوم ازكان از كشور تركيه، خاطرات خود را درباره ايران و زبان فارسي بيان كرد.
در پايان اين مراسم به فارسي‌آموزان دوره پيشرفته گواهي پايان دوره توسط دكتر درزي و دكتر بهادر باقري معاون گسترش زبان فارسي وزارت علوم،‌ تحقيقات و فناوري اهدا شد. اجراي اين برنامه به عهده ماريا اولينيك و ايگنات لارين از كشور روسيه بود كه تسلط خود به زبان فارسي را به حاضران در برنامه نشان دادند.
گفتني است فستيوال غذاهاي بين‌الملل با حضور فعال فارسي‌آموزان و استقبال حاضران در بخش دوم اين جشن برگزار شد.