دانش پژوهان شهید بهشتی
دانشگاه تهران - خوابگاه پسران
دانشگاه تهران - خوابگاه عطار دختران


* برای دیدن شهریه خوابگاه ها، بر روی تصاویر کلیک کنید
نکات مهم در مورد خوابگاه
متقاضیانی که با ویزای تحصیلی وارد ایران می شوند، موظفند از یکی از خوابگاه های دانشگاه تهران یا دانش پژوهان دانشگاه شهید بهشتی استفاده کنند. در غیر اینصورت، در صورت استفاده از مکان های دیگر، ویزای آنها تمدید نخواهد شد.
برای رزرو خوابگاه، لازم است دانشجویان تاریخ و زمان دقیق ورود خود را به این آدرس ایمیل ارسال کنند: Icps.dormitory@ut.ac.ir
هماهنگی قبلی با خوابگاه ها، جهت ادامهء اقامت دانشجو در اتاق اجاره شده الزامیست. 15 روز قبل از آزمون پایان ترم، جهت تمدید اقامت خود در خوابگاه اقدام نمایید. در اینصورت شما نیاز به نامه معرفی جدید از بخش امور دانشجویی موسسه دهخدا خواهید داشت.
خوابگاه فقط به دانشجویان گروه آ  که در موسسه دهخدا تحصیل می کنند، تعلق میگیرد.
متقاضیان گروه آ باید در روزها ی کاری (شنبه تا چهارشنبه) بین ساعات 8 صبح تا  14:30 برای خوابگاه ثبت نام انجام دهند. بنابر این تاکید می شود که زمان و تاریخ ورود خود را طوری ترتیب دهید که بین شنبه تا چهارشنبه به ایران برسید. در غیر این صورت مجبور خواهید شد تا برای روزهای اول ورود خود هتل رزرو کنید و بعد از آن به خوابگاه نقل مکان کنید.
دانشجویان باید در طول روزهای کاری (شنبه تا چهارشنبه) بین ساعت 8 صبح تا 14:30 برای تکمیل ثبت نام خود به موسسه دهخدا مراجعه کنند و سپس نامه معرفی به خوابگاه و آدرس را دریافت نمایید.
متقاضیان گروه آ بر اساس ظرفیت خالی به خوابگاه ها فرستاده خواهند شد.
اتاق تک نفره در بدو ورود شما تضمین نمی شود.
در صبح اولین روز ورود شما به موسسه تا زمان تکمیل ثبت نامتان ، اتاقی در موسسه دهخدا برای قرار دادن چمدان هایتان وجود دارد .
از آوردن اشیاء قیمتی پرهیز کنید، در اینصورت موسسه دهخدا و خوابگاه هیچ مسئولیتی در قبال اموال گم شده و یا دزدیده شده نخواهد داشت.
متقاضیان گروه آ تنها با قرار دادن نامشان در لیست رزرو موسسه دهخدا در بخش امور دانشجویی موسسه دهخدا می توانند برای جابجایی خوابگاهشان اقدام کنند.
در صورتی که دانشجو به هر دلیلی تمایل به ترک خوابگاه  داشته باشد ، موظف است بخش امور دانشجویی  موسسه دهخدا را در جریان قرار دهد.

  قوانین و مقررات خوابگاه خوابگاه های دانشگاه تهران مجتمع دانش پژوهان شهید بهشتی
1 این خوابگاه فقط میزبان متقاضیان گروه آ است.
2 این خوابگاه میزبان خانم ها و آقایان است.
3 برای رزرو خوابگاه، لازم است دانشجویان تاریخ و زمان دقیق ورود خود را به این آدرس ایمیل ارسال کنند: Icps.dormitory@ut.ac.ir
4 دانشجویان گروه آ بعد از دو هفته ازتاریخ شروع دوره، ثبت نام نخواهند شد.
5 دانشجویان گروه آ باید در روزها ی کاری (شنبه تا چهارشنبه) بین ساعات 8 صبح تا  14:30 برای خوابگاه ثبت نام کنند. ورود به موسسه دهخدا باید در این بازه زمانی باشد. پس از ثبت نام، نامه معرفی به خوابگاه و آدرس دریافت خواهد شد.
6 زودترین زمان ترک خوابگاه ساعت 6 صبح و دیرترین زمان برگشت 22:30 شب می باشد.دانشجویانی که این قوانین را برای سه بار نقض کنند، از خوابگاه اخراج خواهند شد.
7 در صورتی که دانشجو به هر دلیلی تمایل به بیرون ماندن از خوابگاه  داشته باشد ، موظف است بخش امور دانشجویی موسسه دهخدا و مسئول خوابگاه را از پیش در جریان قرار دهد.
8 خانمها در راهروها، موظف به پوشیدن روسری هستند.
9 مصرف و نگهداری مشروبات الکلی یا داروهای مخدر ممنوع است. کشیدن سیگار در هیچ یک از واحدهای مجتمع مجاز نیست. عدم رعایت این قوانین به اقدام انضباطی منجر خواهد شد.
10 درب اتاق ها برای پیش گیری از بروز مشکلات باید قفل باشد.  خوابگاه هیچ مسئولیتی در قبال اموال گم شده و یا دزدیده شده نخواهد داشت.
11 دانشجویان باید به اهمیت رعایت نظافت خوابگاه، آگاه باشند.
12 دانشجویان موظف به همکاری با خدمتکار جهت نظافت اتاق ها هستند.
13 هزینه تعمیرات از قبیل هر گونه صدمه به آپارتمان و یا واحد های مسکونی پس از اتمام تعمیرات  به عنوان بدهکاری بر عهده دانشجو خواهد بود.
14 دانشجویان خصوصا پس از ساعت 23:00 شب، نباید با تلفن همراهشان چنان بلند صحبت کنند که موجب آزار سایر دانشجویان در مجتمع شود.
15 از شوخی های خطرناک با دوستانتان در راهروها و اتاق ها پرهیز کنید.
16 هیچ گونه دعوا و درگیری در خوابگاه نباید وجود داشته باشد. مشاجرات باید با مدیر مجموعه مطرح شود. در صورتیکه مسئله حل نشد، مدیر می تواند اتاق دانشجویان را تغییر دهد.
17 آوردن مهمان در طول شب، مجاز نیست.
18 اتاق شما ممکن است حداقل یک بار در طول مدت اقامت شما در خوابگاه جابجا شود.
19 مبلغ پرداخت شدهء ماهانه بمنظور اقامت دانشجو، به علت خروج زود هنگام قبل از تاریخ مقرر، مسترد نخواهد شد.
20 دانشجویان تنها برای سه دورهء متوالی در خوابگاه خواهند بود.  
21 در روز پایان قرارداد اجاره ، دانشجو موظف است  صورت حساب خود را قبل از خروج تسویه کند.
22 خوابگاه بر اساس ظرفیت خالی اتاق ها در بدو ورود دانشجو، راجع به محل اقامت دانشجو تصمیم می گیرد.
23 هزینه خوابگاه شامل وعده های غذایی نمی شود.
24 هزینه اتاق شامل تمام خدمات (برق، گاز، آب، گرمایشی ، کولر واینترنت بی سیم) می شود.  
25 اینترنت بی سیم در خوابگاه در دسترس است.  
26 برای دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت استفاده از اینترنت، لازم است دانشجویان به اتاق شماره 73 واقع در طبقه دوم موسسه دهخدا مراجعه کنند.  
27 تمام اتاق ها مجهز به تختخواب، تشک، میز، کمد و صندلی هستند.
28 خوابگاه ها دارای آشپزخانه (یخچال واجاق گاز) هستند.
29 دانشجویان باید در روزها ی کاری (شنبه تا چهارشنبه) بین ساعات 8 صبح تا  14:30 برای خوابگاه ثبت نام انجام دهند. بنابر این تاکید می شود که زمان و تاریخ ورود خود را طوری ترتیب دهید که بین شنبه تا چهارشنبه به ایران برسید.
30 درصورتیکه دانشجو بخواهد ترم آینده نیز از خوابگاه استفاده کند، نامه معرفی به خوابگاه در پایان هر ترم باید مجددا تمدید گردد.
31 دانشجویانی که مقررات خوابگاه را نقض کنند، ظرف مدت 24 ساعت از خوابگاه اخراج خواهند شد.